نماز جمعه ۲۱ / فروردين / ۱۳۸۳

نمازجمعه مورخ

۲۱/۱/8۳ شهر پاوه با شكوه خاص و درحضورنمازگزاران اين شهر، به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادري امام جمعه پاوه اقامه شد.

امام جمعه پاوه در ابتداي خطبه‌ها نمازگزاران را به رعايت تقواي الهي و اخلاق اسلامي دعوت و آنها را از انجام اعمال ناپسند برحذر داشت .

خطيب جمعه پاوه در قسمت اول خطبه‌هاي خود خطاب به نمازگزاران گفت : ما انسانها و اولاد آدم در روز ازل و يوم الخلقت با خالق خود پيمان الست‌ و عهد التوحيد بسته‌ايم ،‌ ليكن اكثر افراد جامعه و اولاد آدم امروز به عهد خود وفا نكرده و از پيمان و عهد خود فاصله گرفته‌ و درمسير غفلت و خلاف توحيدگام بر ميدارند و به همين دليل است خداوند متعال در آيات 172 و 179 و 205 نسبت به عهد مورد اشاره و سرانجام عهد‌شكنان اشاره فرموده ‌است وبه پيامبر اسلام يادآوري فرموده‌كه بندگان خداوند را از عاقبت غفلت و عهد شكني و حركت در مسير كفر و ظلم آگاه نمايد.

سپس اضافه نمود در طول تاريخ همواره اهل ايمان و شاكرين و صابرين از نظر تعداد در اقليت بوده‌اند ليكن اگر اين اقليت با منطق و فكر درست عمل كرده باشند هميشه موفق و منصور بوده اند .

امام جمعه پاوه سپس به اوضاع كنوني مسلمانان در دنيا اشاره كرد كه امروزه در اثر فقدان وحدت و رهبري و قرائت‌هاي مختلف از دين ، از هرجهت مورد تهاجم دشمنان اسلام قرار گرفته‌اند كه نمونه آن مسلمانان فلسطين و عراق و ... است .

خطيب نماز پاوه اظهار داشت شماها همگي شاهد ظلم اسرائيل در فلسطين و كشتار مردم مظلوم فلوجه و شهرهاي نجف و بغداد ازسوي آمريكا هستيد ، و مي‌بينيد كه چگونه زير عنوان مبارزه با تروريست و حاكميت آزادي و دمكراسي ، خانه ها را برروي ساكنانش خراب ، مساجد را ويران و باغات ، درختان و حاصل رنج مردم مظلوم را قطع و زن و مرد و كوچك و بزرگ را قتل و عام ميكنند و شهرها را بابمب و موشك‌ ، مورد هجوم قرار ميدهند.

ماموستا ملا قادر قادري به خبري از راديو بي بي سي در مورخ 21/1/83 اشاره كرده و اشعار داشت ، 7 نفر از شهروندان كره‌جنوبي كه در عراق اسير بودند آزاد شده و اين راديو اعلام كرد اين 7 نفر مبلغ مسيحيت و از مبشرين نصاري بوده‌اند و اين هشداري است به علما و فرهنگيان ودلسوزان دين ، كه بايد از خواب غفلت بيدار شوند و از ديگران درس عبرت بگيرندو ملاحظه كنند چگونه در عراقي كه امروز از آسمان و زمين و دريا گلوله باران مي شود و ناامن‌ترين كشور دنياست . مسيحيان ، در كنار سربازان اشغاگر مشغول تبليغ آيين و دين مسيح‌اند و هر خطري را براي دفاع و تبلغ‌دين و آيين‌شان پذيرا هستند ، ولي درمقابل و در ميان مسلمين عده‌اي در مقابل كشتارمردم بيگناه فلوجه ميگويند ، سني‌ها تروريست هستند و عده‌اي ديگر كشتار مردم نجف و كربلا را به بهانه اينكه شيعه هستند تاييد مي كنند و ميگويند آمريكا حق دارد آنها را سركوب كند!!! به‌راستي اين طرز تفكر خطرناك و مخرب است .

خطيب جمعه پاوه در خاتمه خطاب به والدين يادآوري نمود كه هشيار فرزندان خود باشند زيرا تهاجم خزنده‌ا‌ي تحت عنوان جوانان كرد ، اخيرا شروع به فعاليت نموده و عليه دين و پيامبر اسلام و قرآن و علماء دين تبليغ مي كنند و مدعي‌هستند كه راه نجات ملت كرد در مخالفت با اسلام ،‌قرآن و علماء دين است و اين امر موجب شده است جمعي از پسران و دختران ما از مسير دين و قرآن منحرف شوند ، لذا اينجانب به اين افراد هشدارو تذكر ميدهم كه كرد بودن تضادي با مسلماني ما ندارد و قوم كرد حتي قبل از اسلام هم موحد بوده‌و بعد از ورود اسلام مومن و به نسبت ساير ملل بلكه بيشتر به اسلام خدمت كرده‌است و اين افراد اگر اهل مطالعه باشند و تاريخ جنبشهاي كرد را ملا حظه كنند در مي يابند رهبران واقعي قوم كرد و دلسوزان قوم همواره مسلمان بوده و هيچگاه ضديتي با خدا ، قرآن و دين نداشته اند.

وي ادامه داد : ضرورت دارد جوانان مسلمان كرد ايراني و روشنفكران ما تاريخ اسلام ،‌ ايران و جنبشهاي كردستان را بخوانند تا ثابت شود اسلام براي ملت ما عزت بوده و مخالفان دين و قرآن هرگز در بين ما جايگاهي نداشته‌اند.

خداوند به همه ما آگاهي دهد و درد غفلت را از ما دور كندتا همه بتوانيم به وظيفه خود عمل كنيم.

/ 1 نظر / 10 بازدید
ali

سلام - وبلاگ قشنيگه - خيلی وقته با وبلاگ سرو کار دارم وبلاگی به اين خوبی سراغ ندارم - با محتوا و و.... موفق باشيد