نماز جمعه مورخ ۲/۸/۸۲

 ماموستا ملا قادر قادری

نمازجمعه مورخ۲/8/82 شهر پاوه همچون هفته هاي گذشته و در محل مسجد جامع اين شهر به امامت ماموستا ملا قادر قادري اقامه شد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

موضوع خطبه‌ها :

ا-ماه رمضان

۲-توصيه به والدين برای مراقبت ازفرزندان

امام جمعه پاوه در خطبه‌ اول خود ضمن توصيه به تقوي و پرهيزكاري باتوجه به نزديك شدن ماه مبارك رمضان به تاريخچه رمضان وجايگاه ماه قرآن و اركان اين واجب الهي و وظيفه هل ايمان اشاره كرد.

 وي خطاب به روحانيون ،‌هيئتهاي امناء مساجد ، مؤذنان و اهل ايمان سفارش كرد كه مساجـد را به جهت عبادت مردم آماده كنندو با كوشش و سعي خود جلو تبليغات و حضوردشمنان اســلام رابگيرند.

خطيب جمعه پاوه در مقدمه خطبه دوم به وضعيت جهان بويژه اوضاع مسلمانان و خيانت آمريكا و اسرائيل به جهان اسلام اشاره كردو افزود « بوش در سفر اخيرش به كشورهاي آسيايي اظهار داشته به جهت تقدير از حكومتهايي كه‌ با تروريست‌ها مبارزه‌كرده‌اند  به منطقه آماده است و در اندونزي اعلام كرده‌ وي دشمن اسلام نيست بلكه دشمن تروريست است اينجا يك سئوال مطرح است ، آيا آمريكاو اسرائيل خود تروريست و اهابي نيستند و آيا فقط مسلمانان تروريستند؟؟! البته و صد البته آمريكا و صهيونيست‌ها رئيس تروريست‌هاي جهان هستند »

وي ادامه داد اين همه فشار برروي مسلمين و بخصوص اخيراً برروي جمهوري اسلامي چيست ، مگر آمريكاو اسرائيل خودشان بمب اتم ندارند و مگر خود اينها فعاليت‌هاي هسته‌اي ندارند . اين همه فشارها نشانه دشمني آمريكا نسبت به اسلام و مسلمانان بيدار و حكومتهاي اسلامي است كه‌از سياست آمريكا پيروي نمي كنند .

امام جمعه پاوه در ادامه خطاب به نمازگزاران گفت « دشمنان اسلام بيكار ننشسته‌اند و همچنانكه گفتم با هر ترفندي درصدد ضربه زدن به كشورهاي اسلامي هستند ، ازيك سو با فشارها نظامي و اقتصاي و سياسي    وازسوي ديگر درصددند كشورهاي اسلامي داراي انسجام را به  سوي فروپاشي اجتماعي سوق دهند و براي اين كارهم از ابزارهاي فرهنگي و اجتماعي بهره‌ميگيرند .اين همه نوار و سي دي مبتذل اين همه كانالها و سايت‌هاي مروج فحشا و فساد همه و همه كارشان فروپاشي اجتماعي در نظامهاي اسلامي است كه آمريكا از‌آنها وحشت دارد . واين  واقعيت هشياري زيادي را مي طلبد.»

وي در ادامه والدين را مورد خطاب قرار داد و گفت « لازم است والدين بيشتر از گذشته مراقب فرزندان خويش باشند چرا كه بهترين طعمه دشمن جوانان پاك و مخلص ما هستند و بايد مراقب بود كه عزيزان ما در دام شياطين گرفتار نشوند.

ماموستا ملا قادر قادري افزود بايد با حضور گرم خود در مساجد و گرفتن روزه به الله لبيك گفته و به شياطين تودهني بزنيم .

خطيب جمعه پاوه در پايان بايادآوري نكاتي حضور اهل ايمان در مساجد و توجه به قرآن و عبادات در مساجد را ضروري دانست و افزود اين حضور باعث وحدت مسلمين و عزت اهل ايمان اســــت .

/ 1 نظر / 10 بازدید
bi sarzamin tar az bad

سلام طاعاتتون قبول وبلاگ شما از همه وبلاگ هايی که من ديدم آموزنده تربود