نماز جمعه مورخ ۲۱/ آذر/۱۳۸۲

نماز جمعه اين هفته پاوه به امامت ماموستا ملا قادر قادري اقامه شد<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

موضوع خطبه ها :

غفلت مسلمين و لزوم هشياري و آگاهي بيشتر برای مقابله با دشمن

 

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه اول نماز ضمن دعوت نمازگزاران به تقواي الهي به بيان مقدمه اي فرمودند موعظه و بحث در صدر اول بجهت تطهير نفوس وبازسازي صدور بود ، و  وعاظ و خطبا هم در همين راستا بحث ميكردند و مستمعين در پي اين بودند كه از اين بحثها و موعظه ها درس ديگري از اسلام و دين وبرنامه زندگي  ياد بگيرند . اما متأسفانه امروز موعظه به يك نوع تسليت و پركردن اوقات تبديل شده است و لذا هم خطيب و هم سامع دچار اشتباه شده اند ، خطيب در پي رضايت سامعين است و سامعين مترصد هستندتادر پايان بحث نوع بيان كلمات و جملات خطيب را تحليل كنند ، اگر موافق هواي و نفس آنان بود طرف خطيب خوبي است و در غير اينصورت خير.

وي افزود ، با كمال تأسف امروز حضور در جمعه و جماعات بيشتر بجهت اداء فرضيه است نه يادگيري و عمل به احكام ، و در طرف مقابل ماخطبا هم مشكل داريم ، حرفهاي ما هم كليشه‌اي و تكراري شده است ولذا لازم است براي جلوگيري از آسيب پذيري بيشتر هر دو طرف هم وعاظ و هم مستمعين هشيارانه تر و دلسوزانه تر عمل كنيم.

ماموستا ملا قادر قادري ادامه داد مشكل ديگري كه با آن روبرو هستيم اينست كه ما اگر در نمازجمعه از مسائل روز بحث مي كنيم مي گويند اينها دين را از عينك سياست مي بينند و اگراز اخلاقيات و عقيده و سيرت بحث مي كنيم ميگويند اين مطالب بحثهاي تكراري و قديمي است  در جمعه گذشته من موضوع صلاه الليل را بيان كرم كه يكي از سنتهاي فراموش شده رسول الله است در طول هفته گذشته جمعي از آقايان به اصطلاح روشنفكر در محافل خودشان گفته بودند ، ديگران در صدد تشكيل جامعه اطلاعاتي هستند ولي علماي ما  ما را به خواند نماز شب دعوت ميكنند!؟ افسوس و صد افسوس براي اينچنين روسنفكراني .

امام جمعه پاوه افزود ، آقايان به اصطلاح روشنفكر  ، وظيفه ما بعنوان علماي دين آموزش و بيان همين چيزهاي به قول شما قديمي است و ما براي اين چيزها درس خوانده‌ايم ، مگر در اروپا فرمول ساخت تجهيزات پيشرفته نظامي ووصنعتي را از كليساها مي گيرند مگر طراح ساخت آنها كشيش‌هاي مسيحي هستند كه شما چنين انتظاراتي را از دين اسلام و علماي اسلامي داريد نخير منشاء همه پيشرفتهاي اروپا از دانشگاهها و مراكز علمي آنهاست پس دستيابي به تكنولوژي روز و همگامي با جامعه علمي جهان جزو وظايف                شماست( به عنوان قشر  تحصيلكرده جامعه ) و اين شما هستيد كه به وظايف خود عمل نمي كنيد نه ما ، وظيفه ما ارائه همان تعاليم اسلامي است . و در همين راستا هم تلاش خواهيم كرد.

وي ادامه داد كدام پزشك ، كدام مهندس و كدام فرهنگي حاضراست براي رضايت خدا درهر هفته 2 ساعت رايگان به خلق خدا خدمت و از علم خود براي سلامت جامعه استفاده كند پس خواهشي كه داريم اينست كه بجاي بيان اين نوع انتقادات براي احياي احكام اسلامي و سنت هاي پيامبر(ص) و براي عزت اسلام و مسلمين تلاش كنيم . و از نفي يكديگر بپرهيزيم .

ماموستا ملا قادر قادري در بخش دوم خطبه ها افزود مسلمانان امروز سه گروه شده‌‌اند يك گروه اهل دين و قرآن و خير و احسان و اهل مسجد و مخلص ولي تعداد آنها خيلي كم است و با كمال تأسف همين تعداد كم هم با يكديگر سازگاري ندارند و بشدت با هم مخالفت مي كنند گروه دوم كساني هستند كه با شناسنامه مسلمان هستند ودر خانواده‌اي اسلامي به دنيا آمده اند ولي اجير كفر هستند و اصولاً خدا را قبول ندارند اين گروه از گروه اول كم  تعداد تر هستند ولي چون متحد هستند و با تشكيلات ، بسيار قوي عمل مي كنندو همچون كرم در ميان جوانان پاك ما رخنه كرده اند و گروه سومي  هم داريم كه اكثريت جامعه را تشكيل مي دهند ، اين گروه اهل نماز و عبادت هستند اما به نسبت مسائل بسيار بي تفاوتند و اگرمعاششان تأمين باشد كاري به كار كسي ندارندو دشمن از اين گروه آخر براي ضربه زدن به دين بسيار استفاده مي كند .

خطيب جمعه پاوه در پايان با بيان احاديث و رواياتي لزوم هشياري هرچه بشتر مسلمين را يادآور شد./

 

با عرض پوزش مطلب فوق به علت خذف شدن دوباره برروی وبلاگ قرار می گيرد

 

 

/ 4 نظر / 10 بازدید
.......

با سلام، بی ادبی است، جسارتاً یکی از مسائل توضیح المسائل آیت الله خوئی را برای یک نتیجه گیری کاملاً غیر سیاسی نقل میکنم: مسأله 73 از احکام طهارت ... استبرا عمل مستحبی است که مردها بعد از بیرون آمدن بول انجام میدهند، برای آنکه یقین کنند بول در مجری نمانده است. و آن دارای اقسامیست و بهترین آنها اینست که بعد از قطع شدن بول، اگر مخرج غائط نجس شده، اول آنرا تطهیر کنند، بعد سه دفعه با انگشت میانهَ دست چپ از مخرج غائط تا بیخ آلت بکشند و بعد شست را روی آلت و انگشت پهلوی شست را زیر آن بگذارند و سه مرتبه تا ختنه گاه بکشند ( دفعهَ سوم کنده نشود خوب است! ) و پس از آن سه مرتبه سر آلت را فشار دهند." آقا,از شما میپرسم آیا نمایندگان مسلمان و مؤمن مجلس شورای اسلامی در آبریزگاه مجلس این عملیات حساس را انجام نمیدهند؟ و اگر میدهندآنوقت چند نفرشان بعد از مراسم استبراء ، دست خود را با آبگرم و صابون میشویند؟ سؤال: آیا دست این نمایندگان بوسیدن دارد؟

حسن محمدپور

مطالب زيبايي بود باتشكر

niaz

واقعا وب لاگ زيبا و پر فايده ای است موفق و در پناه حق باشيد

salam be maa ham sar bezanin