نمازجمعه مورخ 24/5/82

نمازجمعه مورخ 24/5/82 شهر پاوه با شكوه خاص و درحضورنمازگزاران ، به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادري امام جمعه پاوه اقامه شد.

خطيب جمعه پاوه در بخش نخست خطبه‌هاي نماز به فلسفه نماز جمعه اشاره نمودند و افزودند برنامه‌هاي دين مبين اسلام كلاً به جهت اصلاح فرد و اجتماع است ، اسلام هم عوامل اصلاح را توصيه‌مي فرمايد هم موانع آنرا معرفي نموده‌ و لازم است مؤمنين رهرو برنامه‌هاي اصلاحي قرآن باشند كه هم براي خود شخص داراي نفع است هم براي اجتماع و جامعه .

امام جمعه پاوه خطاب به نمازگزاران گفت دوستان نااهل و منحرف يكي از موانع مهم رسيدن به صلاح هستند . و برعكس آن دوستان صالح و خيرخواه از مهم ترين عوامل رسيدن به صلاح و اصلاح انسان هستند.

ماموستا ملا قادر قادري نمازجمعه و حضور در مساجد را نيز از مهمترين برنامه‌هاي اصلاحي اسلام برشمرد و به تبيين جايگاه ويژه نمازجمعه در قرآن و سنت پرداخت ، وي افزود اگر خطيب آگاه و مردم هشيارو آماده باشند نمازجمعه مي تواند مهمترين كلاس اصلاح براي جامعه باشـــد.

خطيب جمعه پاوه در بخش دوم خطبه‌ها با اشاره به واقعه 26 مرداد 58 پاوه به بيان خاطراتي از آن ايام پرداخت و افزود در سالگرد اين واقعه بايد نكاتي را يادآور شد.

/ 0 نظر / 8 بازدید