نماز جمعه مورخ ۱۵/ ۱۲/۸۲

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

نماز جمعه اين هفته پاوه به  امامت ‌حاج ماموستا ملا قادر قادري اقامه شد.

 

موضوع خطبه :

- اثرات قرآن در ساخت فرد و اجتماع

- ادامه حملات  تروريستي در عراق

امام جمعه پاوه در خطبه اول نماز با دعوت نمازگزاران به تقواي الهي  افزود قرآن بهترين و پرمحتوا ترين منهج براي زندگي انسانهاست

وي ادامه داد جامعه‌اي كه در آن قرآن نازل شد جامعه اي از هر جهت فاسد ، متعصب و جاهل بودند ليكن با ورود قرآن به ميان آنها و عمل به دستورات آن به كنتم خيرا امه تبديل شدند ، قرآن تنها براي دوران خاصي نازل نشده است و براي هر دوره و عصري برنامه و منهج خاص خود را دارد .

خطيب جمعه پاوه افزود ، امروز بواسطه دوري امت اسلامي از قرآن مشكلات عديده‌اي براي جوامع ما بوجود آمده است وي با بيان احاديث و رواياتي تاثيرات قرآن بر جوامع و اشخاصي كه مستمعين آگاهي بوده‌اند افزود قرآن اگر توسط قاري و مبلغي آگاه براي مردم قرائت و تفسير شود و مردم آمادگي دريافت مفاهيم آن را داشته‌باشند قطعا تاثيرات خوبي  برجامعه خواهد داشت .

ماموستا ملا قادر قادري در ادامه با بيان مقدمه‌اي به حوادث تروريستي هفته گذشته در كربلا و بغداد اشاره‌كرد و افزود : دين اسلام دين رحمت و مهرباني است دين آشتي وبرادري است و بسم الله الرحمن الرحيم كه كليد تمام سوره‌هاي قرآن است تاكيد بر رحمانيت و رحيميت پروردگار دارد . وي ادامه داد در سيره پيامبر اكرم در موارد بيشماري به رحم و مروت پيامبر عزيزمان مي رسيم و پيامبر اسلام در ميان جوامع بشري به عنوان پيامبر مهرباني و رحم و عدالت مشهور است .

وي ادامه داد: با كمال تاسف امروز در ميان مسلمانان رحم و مروت بسيار كم شده ، به آساني خون ريخته ميشود و .... و همه اينها نه تنها مطابق بادستورات دين و آيين ما نيست بلكه موجب بدبيني جهانيان به دين مبين اسلام شده و ضربه هاي خطرناكي بر پيكره آن وارد ميكند.

خطيب جمعه پاوه با بيان واقعه‌اي تاريخي افزود  در زمان پيامبر اسلام (ص) اسامه بن زيد دريكي از عملياتها فردي كه كلمه لا اله الا الله را برزبان جاري كرده بود كشت ، خبر به پيامبر رسيد پيامبر فرمودند اي اسامه صحت دارد كه ميگويند كسي كه لا اله الله را برزبان جاري كرده‌است را كشته‌اي ، اسامه گفت بله قربان ولي آن شخص از ترس شمشير لا اله الاالله را گفت پيامبر فرمود مگر تو درون قلب او را ديده وبررسی کرده‌ای كه ميگيويي از ترس اين كلمه را گفته است كيف تصنع به لا اله الاالله

ماموستا ملا قادر قادري ادامه داد در زمان وقوع حادثه هولير در سفر حج و در ارض مني بودم ، در مني راديو و تلويزيون نبود روزنامه‌اي خريدم و خبر عمليات انتحاري هوليرو كشته و زخمي شدن تعداد بيشماري از مسلمان هوليري را در روز عيد قربان خواندم بسيار متاسف و متاثر شدم و باخود گفتم چه بر سر مسلمانها آمده است در صدر اول كفار و مشركين اگر در ماههاي حرام مسلماني را اسير مي كردند چون ماه حرام بود از كشتن او صرف نظر مي كردند ولي امروز نه ماه حرام مد نظر است نه ارض حرام و روزها و ايام مبارك ، به نام دين و به نام اسلام و همزمان با بزرگترين عيد مسلمين و در يكي از ماههاي حرام در يك عمليات انتحاري تعداد بيشماري از مسلمان كشته مي شوند ، نام اين حركت را چه مي گذارند و چه توجيهي براي آن دارند ،‌آيا اين حركات مردم را از دين و روحانيت و مسجد بيزار نمي كند!!؟؟؟

وي ادامه داد در همين هفته و در عمليات ديگري نزديك 200 نفر از مسلمانان عراقي وايراني بدون هيچ جرمي به خاك و خون كشيده مي شوند اين حركتها به جز بدنامي ارمغاني براي اسلام ندارد و ريشه همه آنها جهل و تعصب است همچنانكه ريشه شهادت امام حسين جهل و تعصب بود .

وي ضمن يادآوري حضور منافقين كه از مهم ترين گروهك‌هاي تروريسيتي جهان به شما ميرود در عراق افزود امروز همه فلشها متوجه القاعده و بازمانده هاي صدام است و اينها را در اين عمليات مقصر ميدانند و افراد مزدوري همچون منافقين كه سردسته تروريستها هستند وآمريكا آنها را براي اهداف خود در عراق باقي گذاشته را فراموش شده اند وي ادامه داد با اين وجود معتقدم با درايت علماي آگاه تشيع و تسنن در عراق و ايران اين توطئه هم همچون ديگر توطئه ها كه براي ايجاد فنته در عراق است خنثي ميشود.

وي در پايان افزود ، طراح و مجري اين نوع عملياتها هركسي كه ‌باشد و هرعقيده‌اي كه داشته باشد شرعا و قانونا محكوم است و ما نيز به نوبه خود اين حركت زشت را محكوم و از خداوند بزرگ ميخواهيم اگر توان دفاع از اسلام را نداريم حداقل در راستاي بدنام كردن آن هم گام برنداريم   

 

 

/ 6 نظر / 11 بازدید
soran

ده‌س خوش زور جوان بو به راستی ماموستا زور شه‌جيع و ليهاتووه

شيعه

گور پدر هر چی سنيه اين پدر سگها عامل اين جنايت بودن زنده باد شيعه زنده باد شيعه

گروه فرهنگي طوبي

سلام. اولين جشنواره طوبی رو يادتونه. اگه شرکت نکرديد اييييييييييييين همه ضرر کرديد. جشنواره دوم شروع شده با ۷ تا مسابقه و کلی جايزه. به ما سر بزنيد.

سه‌لاح

هه‌ڵه‌بجه داوای هۆشیاریمان لێ‌ئه‌كات! سه‌ر گۆڕه‌كان هه‌ڵبه‌نه‌وه با بۆنی جامانه و عه‌تری مێخه‌ك بۆگه‌نی ئه‌م فه‌زا ژه‌هراوییه بشواته‌وه! بۆگه‌نێ كه له ژووری قێخاكانی وڵاتی نه‌هامه‌ت‌دا؛ (ئه‌وانه‌ی وا قسه‌كانیان بۆنی فرۆشتنی لێ‌دێ !) پێشكه‌ش جه‌ماوه‌ر ئه‌كرێ! (سیا)سه‌ت لێره هه‌مووی (سیا) و ئاكامی كاوێژی قسه‌ی زل‌پیاوانی گه‌وره‌وڵاتانی‌تره!

servan

ده‌س خوش ماموستا

servan

ده‌‌ست خوش ماموستا