نمازجمعه مورخ ۱۴ آذر ۱۳۸۲

نماز جمعه اين هفته پاوه به امامت ماموستا ملا قادر قادري اقامه شد<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

موضوع خطبه ها :

1-بيان حديثي از پيامبر اكرم (ص) در باب غربت اسلام

2- احياء‌ سنت حسنه صلاه الليل

ماموستا ملا قادر قادري در خطبه اول نماز ضمن دعوت نمازگزاران به تقواي الهي به بيان حديثي از پيامبر اسلام پرداختند و افزودند

اسلام در جهت جلوگيري از آسيب ها و امراض علاج را قبل از گرفتاري در اولويت قرار داده و سپس تداوي را توصيه فرموده است .

وي افزود انسانها اگر خود را در مقابل امراض واكسينه كنند به به آن امراض مبتلا نخواهند شد و واكسن انسها در مقابل امراض دروني همانا رجوع به احكام اسلامي و قرآن و سنت رسول الله است .

امام جمعه پاوه ادامه داد براي نمونه ما در رمضان امسال در منطقه اورامانات شاهد كمترين جرايم به نسبت ماههاي قبل بوده‌ايم و اين ممكن نبوده الا در سايه توجه بيشتر به قرآن و مساجد  و عمل كردن به دستوات الهي و قرآني .

ماموستا ملا قادر قادري در بخش دوم خطبه ها با اشاره به عدم آگاهي كامل اكثر مسلمانان نسبت به احكام دين اسلام لزوم هشياري و توجه جدي به احكام اسلامي را ازسوي مردم مسلمان و آگاهي دادن صحيح احكام توسط علما به مردم را يك ضرورت دانست .

وي در ادامه با اشاره  به لزوم احيا سنت هاي رسول الله (ص) افزود امسال در شهر ما به يكي از سنت هاي مبارك رسول الله (ص) كه روز گرفتن شش روز شوال بود توجه خاصي شد بزوريكي اكثر مردم شهر در آن ايام روزه بودند و اين را مايه خوشحالي دانستند .

امام جمعه پاوه احياي سنت هاي رسول الله(ص) را درمقطع كنوني كه جهان اسلام بطور گسترده مورد هجمه است را يك ضرورت دانست و افزود يكي ديگر از اين سنت هاي مبارك كه تاحدي فراموش شده است صلاه التهجد است ، كه در روايات و احاديث مختلف بر آن تأكيد شده است .

ماموستا ملا قادر قادري در پايان بابيان احاديث ، روايات و اشعاري اهميت نماز شب را برشمردند و برلزوم زنده نمودن اين سنت حسنه نيزتأكيد نمودند

            دلابرخيز و طاعت كن كه طاعت به زهر كارست

سعادت آنكس دارد كه وقت صبح بيــــــــدار است

*******************

نويژ نيوه شه‌و  بيداري سه‌حه‌ر                      ئه‌بنه رووناكي بو دلي به‌شه ر

 

/ 0 نظر / 7 بازدید