نماز جمعه مورخ ۱۴/۶/۸۲

نمازجمعه مورخ 14/6/82 شهر پاوه با شكوه خاص و درحضورنمازگزاران ،

به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادري امام جمعه پاوه اقامه شد.

خطيب جمعه پاوه

در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته پاوه با تفسير آياتي چند از قرآن كريم افزود دين اسلام هم دين تشويق است ، هم دين هشدار و در آيات مختلف قرآن كريم اين نكته نمايان است .

وي ادامه داد قرآن كريم در تعدادي از آيات به مسلمين در قبال انجام كارهاي خوب و عمل صالح بشارت پاداش مي دهد و برعكس در مقابل كارهاي زشت و اعمال خلاف به مسلمين هشدار مي دهد و مؤمنين را از انجام اين كارها منع مي كند .

حاج ماموستا ملا قادرقادري ، با انتقاد از اينكه عنوان مي شود روحانيون زبان روز را نمي فهمند و نمي توانند جوانان را تغذيه كنند ، افزود « زبان روز چيست ؟ ‌احكام دين كه با هياهو عوض نمي شود ، دين و قرآن كه بخاطر جو جامعه تغيير نمي يــابـــد ، كدام جوان در كنار روحانيت و مسجد منحرف شده است ؟ كدام جوان در كنار قرآن و پيروي از نصيحت علماء منحرف شده اسـت ؟ جوانان ما تا در دامن خانواده‌ها خويش هستند و تا در مساجدحضور دارند سالم و پاكند ولي تا تحويل مراكز آموزش عالي مي شوند منحرف مي شوند !!! چه كسي مقصر است !؟ علماء دين ويا روشنفكران وابسته كه غرب را قبله خود مي دانند و با شعارهاي توخالي جوانان را از دين و قرآن جدا مي سازند ؟؟ اينها بايد درپيشگاه خداوند متعال پاسخگو باشند .

خطيب جمعه پاوه بر لزوم هشياري در مقابل اين نوع فرافكني ها تأكيد كرد و افزود مامسلمان هستيم و پيرو قرآن و سنت رسول‌الله و نبايد زرق و برق‌هاي‌ غرب ما را فريب دهد.

امام جمعه پاوه در بخش دوم خطبه‌ها با اشـاره به واقعه تأسف بار انفجار نجف و شهادت آيت الله حكيم ، ترور فكري و فيزيكي نخبگان جهان اسلام را يكي از اهداف برنامه‌ريزي شده استكبار در سالهاي اخيــر خواند.

خطيب جمعه پاوه

افزود آيت الله حكيم براي ما بعنوان اهل سنت و كرد داراي احترام و ارزش ولايي بود چراكه در بحراني‌ترين شرايط ازحاميان اصلي اكراد درعراق‌ وخواهان وحدت مسلمين بودند.

ماموستا ملا قادر قادري

در پايان ضمن تسليت شهادت آيت الله حكيم ،‌ فقدان وي را درعراق آينده خلاء بزرگي دانست

/ 0 نظر / 10 بازدید