نمازجمعه مورخ ۱۷/۵/۸۲

نمازجمعه مورخ 17/5/82 شهر پاوه با شكوه خاص و درحضورنمازگزاران ، به امامت حاج ماموستا ملا قادر قادري امام جمعه پاوه اقامه شد.

امام جمعه پاوه در بخش نخست خطبه‌هاي نماز به تفسير آياتي از سورة رعد پيرامون اضطراب و آرامش درزندگي انسانها پرداخت ، ايشان خاطر نشان كردند بفرموده قرآن كريم آرامش و طمئنينه در سايه ايمان ،قرآن و عمل صالح ميسور است .

خطيب جمعه پاوه خطاب به نمازگزاران گفت « در مال ومسئوليت وشهـوات ،آرامشي نيست » و حسب آيه كريمه « الابذكر الله تطمئن القلوب » آرامش در سايه ياد خدا و توجه و عمل به دستورات ذات الهي است. وي زياده‌ خواهي را عامل مهمي در نداشتن آرامش در جامعه دانستند و افزودند زياده‌ خواهي و دنيا پرستي عاقبت خوشايندي ندارد .امام جمعه پاوه مؤمنين را به ذكر و ياد خدا در هرحال براي رسيدن به آرامش دعوت نمود .

ماموستا ملا قادر قادري درخطبه دوم نماز به مشكلات شهرپاوه پرداخت ، وي ضمن تشكراز سرپرستي و كاركنان زحمت كش شهرداري پاوه اظهار داشت « 7 ماه از استعفاي شهردار سابق و 5 ماه از انتخابات شوراي اسلامي شهر و 3 ماه از مسئوليت شوراي جديد ميگذرد ولي هنوز پــــــــــاوه شهـــــردار ندارد »

خطيب جمعه پاوه افزود اين وضعيت نه شايسته پاوه است و نه شايسته مسئولين شهرستان و استان .

وي ادامه داد بنابه فرمايش مقام معظم رهبري امسال سال « نهضت خدمت رساني به مردم» است ولي اينك 5 ماه از سال خدمت رساني ميگذرد ، ظاهراً شهر ماهنوز صاحبي نــــــــــــدارد .

امام جمعه پاوه دربخش ديگري از خطبه‌ها با تشكر از مديريت راهنمايي و رانندگي پاوه به مشكلات ترافيك و آموزشگاههاي تعليم رانندگي اشاره نمودند و افزودند « بايد در امر تعليم رانندگي شئونات اسلامي را رعايت و به افراد بي مسئوليت مجال بي حرمتي داده نشود » وي به والدين توصيه نمود هشيار فرزندان خود باشند.

ايشان در ادامه همين بحث افزودند « ما حكومت آل سعود نيستيم كه زنان را از تعليم رانندگي منع كنيم ولي بايدحفظ حرمت و شئونات اسلامي فراموش نشود »

وي در پايان از مسئولين محترم راهنمايي و رانندگي استان خواست راهنمايي و رانندگي پاوه را تقويت و از راهنمايي و رانندگي پاوه درخواست كرد با متخلفين قاطعانه برخورد نمايد.

/ 0 نظر / 10 بازدید