نماز جمعه مورخ ۲۸/ فروردين /۱۳۸۳

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

   نمازجمعه مورخ 28/1/1383 پاوه به امامت ماموستا ملا قادر قادري اقامه شد

 

ماموستا ملا قادر قادري خطيب جمعه پاوه درخطبه اول نماز و در ادامه خطبه‌هاي گذشته به نقش سازنده امر به معروف و نهي از منكر و جايگاه مبلغين دين در جامعه اشاره كرد.

وي با تفسير آياتي از سوره اعراف به توطئه و خيانت يهود در طول تاريخ اشاره كرد و خاطرنشان نمود كه : قوم يهود همواره در هر عصر و زماني خلاف مسير انبيا حركت نموده اند و پيامبران الهي هيچگاه از توطئه‌هاي اين قوم در امان نبوده‌اند.و قرآن كريم هم در آيات مختلف خيانت اين قوم را در زمانها مختلف تشريح كرده است.

خطيب جمعه پاوه افزود ؛ خيانت و ظلم يهود تنها مختص دوران پيامبران نبوده بلكه امروز هم ما شاهد ظلم و تجاوز باقيمانده‌ اين قوم و پس‌مانده‌هاي قرده‌الخاسئين هستيم و مي بينيم كه چگونه باعث ناامني جهان اسلام و ايجاد و گسترش شر و فتنه در خاورميانه شده‌اند .

ماموستا ملا قادر قادري درادامه به مشكلات روحي و رواني افراد در جوامع كنوني اشاره كرده و اظهار داشت : « امروز كشورما و ساير ممالك به نسبت 30 سال گذشته از نظر مسائل رفاهي ، بهداشتي ، حمل و نقل ، مسكن و... تغييرات زيادي كرده است ليكن از نظر روحي و رواني افراد جامعه به همان نسبت افت شديدی كرده‌اند ، اگر به بيمارستانها ، محاكم و زندانها مراجعه كنيم و آمار افراد داراي مشكلات روحي ورواني را بررسي كنيم خواهيم ديد كه اکثر افراد جامعه ما از نظرروحي و فكري ، مريض و گرفتار و در حال قلق و اضطراب هستند و اين بسيار خطرناك‌تر از بيماريهاي جسمي است ، و البته ريشه‌همه اين مشكلات در فاصله گرفتن مردم از دين و معنويات است »

خطيب جمعه پاوه در پايان با اشاره به اين موضوع كه همواره در طول تاريخ منحرفين و ظالمين در اكثريت بوده‌اند افزود « نبايد به اين بهانه‌كه اكثريت جامعه ظالم و فاسد است و كاري از دست ما برنمي آيد ‍‌، از امر به معروف و نهي از منكر دست كشيد ،‌ چرا كه در طول تاريخ هميشه اكثريت با ظالمين و فاسدين بوده و درصد قليلي غمخوار و حامي دين ‌بوده‌اند‌ ليكن همواره نصرت ازآن اين عده قليل بوده است و‌ به لطف پروردگار عاقبت از آن اهل تقوي است »

 

/ 4 نظر / 10 بازدید
محمد كريمي - پاوه

سلام از ديدن اين سايت بسيار خوشحال شدم من خود هميشه در نمازجمعه پاوه شركت مي كنم و از بحثهاي ماموستا استفاده مي برم - موفق باشيد

محمد كريمي - پاوه

سلام از ديدن اين سايت بسيار خوشحال شدم من خود هميشه در نمازجمعه پاوه شركت مي كنم و از بحثهاي ماموستا استفاده مي برم - موفق باشيد

به زودی می فهمید

مصداق امر به معروف سفارش جنابعالی است به ايمان به خداوند . توبه کن . مصداق نهی از منکر هشدار به دروغ ها و افتراهايی است که در جامعه روا می داری . توبه کن .فردا دير است .

ماجد

بوَ هه موو کاریَ ده س خوَ شيتان لیَ ده که م